تزریق بوتاکس برای درمان افسردگی

بوتاکس - تزریق بوتاکس - مصپورت
نکات جهانی در مورد تزریق بوتاکس و ژلهای پوستی
مهر 11, 1399
فرق بوتاکس با ژل فیلر
تفاوت بوتاکس با ژل فیلر چیست؟
مهر 11, 1399

تزریق بوتاکس برای درمان افسردگی

بوتاکس و افسردگی

بوتاکس و افسردگی

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که تزریق بوتاکس نه تنها چین و چروک را از بین نمی برد. همچنین می تواند به درمان افسردگی کمک کند. تزریق بوتاکس برای درمان افسردگی موضوع این مطلب آموزشی است.

متخصصان آمریکایی و آلمانی پایگاه داده ای ایجاد کرده اند که عوارض جانبی داروها را بررسی می کند. تمرکز این اطلاعات بر روی بیمارانی است که تزریق بوتاکس انجام داده اند.

محققان دریافتند بیمارانی که آمپول بوتاکس تزریق کرده اند در مقایسه با سایر بیمارانی که به همین دلیل درمان های دیگری دریافت کرده اند ، 88-40٪ کمتر دچار افسردگی می شوند.

تزریق بوتاکس اغلب یک عمل زیبایی است اما فواید درمانی دیگری نیز دارد. موارد دیگر شامل تسکین تعریق زیاد ، میگرن ، اسپاسم و مثانه های بیش از حد فعال است.

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی ، بیش از 264 میلیون نفر در سراسر جهان افسردگی را تجربه می کنند.

در حالی که این بیماری معمولاً با ترکیبی از روان درمانی و ضد افسردگی درمان می شود. اما این راهکارها برای یک سوم این بیماران بی اثر است.

بر این اساس ، درمان های جدیدی برای افسردگی در نظر گرفته شده است. با این حال ، نحوه کار بوتاکس برای مقابله با افسردگی هنوز ثابت نشده است.

تزریق بوتاکس برای درمان افسردگی ؛ پزشکان سالها به دلایل زیبایی بوتاکس تزریق کرده اند. اما به نظر می رسد این روش باعث کاهش افسردگی در بیماران نیز می شود.

تصور می شود که کاهش خطوط و خطوط اخم در ناحیه پیشانی حلقه انعکاسی را که احساسات منفی را تقویت می کند مختل می کند. اما روند کار احتمالاً پیچیده تر است. زیرا در واقع محل تزریق بوتاکس چندان مهم نیست.

محققان معتقدند که این یافته ها می تواند منجر به درمان جدیدی برای افسردگی ، یکی از شایع ترین و خطرناک ترین بیماری های روانی شود.

بعد از تزریق ، بوتاکس توسط عضله جذب می شود و در انتهای اعصاب قرار دارد که به انقباض عضلات فرمان می دهند. در این مرحله ، بوتاکس از آزاد شدن یک واسطه شیمیایی به نام استیل کولین جلوگیری می کند که مسئول انقباض عضله است ، بنابراین دستور انقباض به عضله نمی رسد و یک فلج عضلانی موقتی ایجاد می کند که 3 تا 6 ماه طول می کشد. چشم ها را از چین و چروک پاک می کند.

اگرچه فرضیه حلقه بازخورد صورت “مکانیزمی قابل قبول و اثبات شده” است ، اما این مطالعه ممکن است نشان دهد که روشهای پیچیده و پیچیده دیگری نیز وجود دارد که بوتاکس از طریق آنها اثر ضد افسردگی دارد.

بوتاکس می تواند به ساختارهای سیستم عصبی مرکزی که در تنظیم خلق و خو و احساسات ما نقش دارند ، منتقل شود. یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که تزریق بوتاکس برای اسپاسم عضلات ممکن است فراتر از محل تزریق باشد و از طریق تغییر فعالیت عصبی بر روی گروه های عضلانی و رفلکس های مخالف تأثیر بگذارد.

بخشی از آن از طریق جریان خون به توزیع سیستمیک می رسد … و سپس به نوعی به مغز وارد می شود و ممکن است نقاط مختلفی را تحت تأثیر قرار دهد که ممکن است به افسردگی مرتبط باشد.

تنش عضلانی در مناطق مختلف بدن یک علامت شایع در افسردگی است و ممکن است هم تظاهرات جسمی این اختلال باشد و هم باعث تقویت روحیه افسرده شود. به همین دلیل است که شل شدن عضلانی پیش رونده ، که با کشش و سپس شل کردن عضلات فرد را آرام می کند ، یک درمان ثابت در زمینه روانپزشکی است.

افسردگی با افزایش تون عضلانی همراه است ، که حفظ انقباض جزئی عضلات را توصیف می کند. کاهش تن عضله در نتیجه تزریق بوتاکس ، که عضلات را ضعیف می کند ، ممکن است افسردگی را خنثی کند.

تصور کنید وقتی افسرده می شوید ، نه تنها یک محل روی پیشانی شما – که این چین و چروک اخم را تشکیل می دهد – بلکه همه عضلات دچار استرس و انقباض می شوند. سپس یک حافظه عضلانی توزیع شده وجود دارد. با شکستن آن حافظه با شل کردن همه آنها ، در این حالت بازخورد بین سر و عضلات را می شکنید.

از آنجا که برخی از این شرایط مزمن و سنگین است ، می توانند باعث مشکلات ثانویه روانپزشکی مانند افسردگی شوند. اگر بوتاکس این مشکلات را برطرف کند ، این می تواند منجر به تسکین افسردگی شود.

مطالعه تزریق بوتاکس برای درمان افسردگی ، باعث تعجب می شود که آیا اسپاسم عضلانی یا تعریق ممکن است باعث ایجاد احساس افسردگی در بدن شود یا خیر ، و با درمان این ” احساس افسردگی ” نه تنها می توانیم بر روی مشکل پزشکی بیمار (بلکه) بر سلامت روانشناختی وی نیز تأثیر بگذاریم.

 

بوتاکس مصپورت           دیسپورت              کنیتوکس کانادا


موضوع مرتبط :

تزریق بوتاکس برای درمان میگرن

تزریق بوتاکس برای جلوگیری از تعریق شدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *