دیسپورت اسم تجاری فرآورده ای تزریقی درمان چین و چروک پوست می باشد که از سم بوتولینیوم تیپ A رقیق شده تهیه گردیده است. کمپانی های متعددی در جهان در عرصه ی ساخت و تهیه بوتاکس فعالیت دارند که دیسپورت DYSPORT هم یکی از معروف ترین و پرمصرف ترین برندهای بوتاکس است.

دیسپورت محصول کشور انگلیس بوده و مطابق با برترین استانداردهای جهانی طراحی و از تاییدیه های بین المللی برخوردار است.

موارد استفاده زیبایی و درمانی دیسپورت

اگر به دنبال یک راه حل و روش غیر جراحی هستید تا ظاهر خود را جوان تر و زیباتر نمایید ، دیسپورت گزینه عالی است.

دیسپورت جهت درمان و برطرف کردن چین و چروک های پیشانی ، کاهش خطوط شدید و عمقی ، هموار کردن و محو کردن چین و چروک های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین دیسپورت قادر است جهت رفع خطوط و چروک های گردن ، درمان تعریق بیش از اندازه  دست ها و پاها و زیر بغل و انقباضات شدید عضلات نیز موثر و مفید باشد.

ماندگاری نتایج دیسپورت

اثربخشی و نتایج دیسپورت به طور معمول تقریباً 4 الی 6 ماه دوام خواهد داشت. هرچند بعضی مواقع تاثیرات آن ممکن است تا 12 ماه هم ادامه داشته باشد.

اشخاص قادرند اثرات و نتایج درمان را با پرهیز از قرارگیری مستقیم در مقابل نور آفتاب ، نوشیدن آب به میزان کافی جهت آبرسانی به پوست و رعایت تغذیه مناسب به حداکثر برسانند.

تفاوت دیسپورت و بوتاکس

هر دو این محصولات از یک مواد تشکیل دهنده یعنی سم بوتولینیوم استخراج شده اند ، ولی در ابعاد و اندازه مولکولی اندکی با یکدیگر متفاوت هستند. در واقع دیسپورت در مقایسه با بوتاکس زودتر جذب عضله می شود. این یعنی دیسپورت قادر است سریع تر از بوتاکس اثربخشی خود را اعمال و نتایج آن زودتر قابل رویت شود و ماندگاری بیشتری نسبت به بوتاکس داشته باشد.

علاوه بر این ها ، دیسپورت قدرت پخش و گستردگی زیادتری نسبت به بوتاکس دارد. با این وجود ، هنگامی که متخصصان این دارو را به طور وسیع تری مصرف نمایند ، امکان دارد موجب افتادگی پلک و پیشانی شود. بدین علت است که تزریق حتماً باید توسط متخصص صورت گیرد. روش تزریق در هر دو نوع محصول به یک صورت انجام می شود ، صرفاً فرق آن ها در مقدار نسبت تزریق آن هاست. دیسپورت به علت رقیق کردن تقریباً 3 برابر مقدار تزریق بوتاکس است. در پایان میزان درد و عوارض جانبی دیسپورت در مقایسه با بوتاکس به میزان کمتری گزارش شده است.

عوارض جانبی دیسپورت

عارضه های جانبی دیسپورت نیز مشابه بوتاکس می باشد. براساس اظهارات کمپانی تولید کننده ، دیسپورت امکان دارد سبب ایجاد سردرد ، درد در ناحیه تحت درمان ، واکنش پوست ، نشانه های تنفسی و حالت تهوع خفیف شود. در موارد کمی نیز افتادگی پلک بالایی و پوست پیشانی مشاهده شده است. اما در صورت ایجاد این عارضه ها با در نظر گرفتن اینکه این شیوه درمانی زیبایی موقتی بوده ، با به اتمام رسیدن مدت زمان دوره ماندگاری محصول ، این عارضه ها هم از بین خواهند رفت. هر چند میزان بروز علائمی نظیر ضعف عضلانی ، بی اختیاری و مشکل در حرف زدن و بلعیدن و تنفس خیلی ناچیز است اما می تواند شدت متفاوتی داشته باشد.