بوتاکس کینتوکس

یکی از پرطرفدارترین برندهای بوتاکس در کشور ، بوتاکس کنیتوکس می باشد. این بوتاکس  توسط یک شرکت چینی – آمریکایی تولید شده است که اغلب برای برطرف کردن خطوط و چین و چروک های دور لب و اطراف چشم استفاده زیادی دارد.

ماده ی تشکیل دهنده بوتاکس کینتوکس هم مشابه دیگر برندهای بوتاکس ، از سم بوتولینیوم نوع آ استخراج شده است. بوتاکس کینتوکس بلاک کردن موقتی ارسال پیام های عصبی و ممانعت به عمل آوردن از انقباض عضلات موضع تحت درمان سبب پیشگیری ، کاهش و رفع چین و چروک های پوستی و جوان سازی صورت می شود.

در طی سال های اخیر سم بوتولینیوم نوع آ تاثیرات قابل توجهی در کنترل و معالجه ی موارد وسیعی از عارضه های پزشکی به خصوص لوچی چشم ، اختلالات حرکتی عصبی ، گرفتگی عضلانی ، اختلالات مثانه پرکار ، میگرن مزمن و تعریق شدید پوست داشته است.

از موارد دیگر استفاده زیبایی بوتاکس کنیتوکس می توان از بین بردن چین و چروک های پوستی ، رفع خطوط پیشانی ، خطوط خنده ، خطوط اخم ، خطوط دور چشم ، خطوط گردن و ناحیه دکلته را نام برد.

تزریق بوتاکس عموماً درد خفیفی دارد که در صورت نگرانی می توان یک ساعت قبل از تزریق از بی حسی موضعی استفاده کرد و براساس گزارشات کلینیکی عارضه و خطرات جانبی موقتی و ناچیزی ایجاد می کند. شناخت و علم کامل و دقیق از ساختار کارکردی ماهیچه های صورت به منظور کاربرد درست و اصولی از سم بوتولینیوم و بوتاکس کنیتوکس در تزریق این دارو بسیار حائز اهمیت است.

کنیتوکس canitox

مشخصات و کیفیت بوتاکس کنیتوکس

یکی از اساسی ترین پرسش ها در خصوص انواع برندهای بوتاکس ، مرغوبیت و کیفیت این محصولات است. بوتاکس کنیتوکس نیز مشابه دیگر انواع بوتاکس می باشد. صرفاً فرق عمده میان کنیتوکس و دیگر برندهای بوتاکس در نحوه و روش نگه داری آن ها می باشد. بوتاکس کنیتوکس به علت ترکیباتش می بایست در دمای زیر صفر درجه سانتی گراد حفظ گردد. در صورت عدم توجه به این نکته ، خواص و اثرات بوتاکس از بین می رود و امکان دارد عارضه های جانبی نیز به دنبال داشته باشد.

اثرات و ماندگاری بوتاکس کنیتوکس

نظر به این که نتایج تزریق بوتاکس غیردائمی و ناپایدار است و مطالعات بالینی درباره ی مدت زمان اثرگذاری دراز مدت اندک است ، اغلب بیماران برای حفظ نتایج درمانی  در سیکل های درمانی با فواصل زمانی مشخصی تزریق دارو را مجدداً تکرار می نمایند.

به طور کلی می توان گفت ماندگاری بوتاکس کنیتوکس از ۲ الی ۶ ماه متغیر است و به عوامل گوناگونی نظیر سن بیمار ، دوز تزریقی ، شدت عارضه و مناطق تحت درمان ، بدن مراجعه کننده و تعداد دفعات تزریق بوتاکس کنیتوکس بستگی خواهد داشت.

شایان ذکر است که تزریق داروی بوتاکس به صورت پی در پی در فواصل زمانی مشخص ریسک عارضه های جانبی بوتاکس را در طی زمان بیشتر نمی کند. گذشته از این ، اشخاصی که در فواصل درمانی مشخصی به طور مرتب تزریق دارو را تکرار کرده اند ، در طولانی مدت نتایج درمانی بهتری کسب کرده اند.

عوارض جانبی بوتاکس کنیتوکس

واکنش های پوست نظیر قرمزی ، تورم و درد در ناحیه تحت درمان که طبیعی بوده و ظرف چند ساعت برطرف می شوند.

یکی از رایج ترین عارضه های جانبی بوتاکس ، مشکلات عصبی عضلانی نظیر افتادگی پلک و ابرو است که در اغلب موارد به علت انجام تزریق توسط اشخاص غیرمتخصص به وجود می آید.

علائم تنفسی ، سردرد ، سرگیجه ، تهوع خفیف که ظرف چند روز بهبود می یابند.

در موارد حاد و نادر ضعف عضلانی ، عفونت ، اختلالات تکلمی و مشکل در بلع نیز دیده شده است.

نکته قابل توجه در درمان های زیبایی تزریق کنیتوکس این است که چنانچه تزریق درمانی به وسیله پزشک متخصص در کلینیک های معتبر و با لحاظ شدن همه ی موارد بهداشتی و دانش آناتومی انجام گیرد ، ریسک و عارضه های جانبی به کمترین میزان حد خود خواهد رسید و جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود.

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد مصپورت به این صفحه مراجعه نمایید.